Strona: Rozsyłanie informacji e-mail do wszystkich pracowników PRz / Uczelniana Sieć Komputerowa

Rozsyłanie informacji e-mail do wszystkich pracowników PRz

Aby rozesłać do wszystkich pracowników PRz informację e-mail nie związaną ze sprawami organizacji pracy Uczelni konieczne jest uzyskanie zgody Rektora, jednego z Prorektorów lub Kanclerza. W tym celu należy wysłać przygotowaną wiadomość na jeden z poniższych adresów z prośbą o akceptację i rozesłanie.

Sekretariaty:

Uwaga!
Należy dążyć do tego, aby wiadomość nie zawierała załączników, lecz linki internetowe do plików czy informacji. Rozmiar całej wiadomości nie może przekroczyć 250KB.

Wiadomość o większym rozmiarze lub zawierającą załączniki należy umieścić – przed rozesłaniem e-maila – wraz z załącznikami w sekcji Ogłoszenia pracownicze (ogólnodostępne lub tylko dla zalogowanych) portalu PRz lub w innym serwisie (np. na stronie www jednostki) i odwołać się do niej w masowym e-mailu.

Uprawnienia do zamieszczania treści w sekcji Ogłoszenia pracownicze zostały nadane wszystkim pracownikom mającym możliwość rozsyłania wiadomości na adres prz-users.
(Kontakt w sprawie uprawnień: webadmin@prz.edu.pl lub numery telefonu 17 865 1082 lub 17 743 2217.)

Jak przygotować wpis w sekcji Ogłoszenia pracownicze?

• Należy zalogować się za pomocą swojego konta pracowniczego w serwisie głównym PRz pod adresem http://prz.edu.pl (1-2), po zalogowaniu wybrać przycisk Panel administracyjny (3):

logowanie.png

• Następnie wybrać kategorię – Ogólnodostępne lub Tylko dla zalogowanych (1) i użyć przycisku Dodaj (2):

dodaj1.png

• Następnie wprowadzić tytuł wpisu (3), krótki opis (4) i właściwą treść wiadomości (5). Aby dodać załączniki należy przejść do zakładki Zdjęcia lub Pliki (6).

wpis2.png

• Następnie na karcie Pliki użyć przycisku Dodaj pliki (7), wybrać właściwy załącznik, opcjonalnie opisać dodany plik i zapisać wiadomość (8). (Analogicznie dla zdjęć.)

plik3.png

• Następnie należy odszukać swój wpis pod adresem Ogólnodostępne lub Tylko dla zalogowanych, otworzyć go i skopiować link z paska adresu:

link4.png

• Ten skopiowany link należy zamieścić w wiadomości e-mail rozsyłanej do wszystkich pracowników PRz.